Fiaty nejsou a nebudou

Všichni jsme s napětím očekávali, jak dopadne jednání s výhradním dovozcem Fiat do Slovinska o dodacích termínech podvozků Fiat pro vestavby Megamobil. Dnes 31.10.2022 jsme obdrželi od výrobce Megamobil oficiální informaci, že Fiat není schopen plnit dodání nasmlouvaných vozidel a nebude tyto “staré” objednávky již ani evidovat. Veškeré objednávky podvozků Fiat pro Megamobil zkrátka škrtnul a není schopen, či ochoten je dodat. Dle vyjádření od Megamobilu je důvodem celosvětová situace a nedostatek náhradních dílů. Já si osobně myslím, že v tom jsou ze strany Fiatu zcela jiné důvody, ale je to jenom můj názor a nebudu zde tedy rozvíjet své myšlenky.

Co to tedy znamená pro nás a pro naše zákazníky, kteří u nás mají již objednané vozy Megamobil na podvozcích Fiat.

Myslím, že je vše jasně řečeno přiloženým obrázkem. Předně je logické, že nebudeme nadále přijímat žádné objednávky obytných vestaveb Megamobil na podvozcích Fiat do té doby, než bude rozhodnuto jinak. Obávám se, že se nebavíme o výhledu v řádu měsíců, ale roků. Jistě jste si všimli i toho, že jsme všechny podvozky Fiat vyřadili z našich ceníků.
Ohledně již objednaných vozů budeme osobně jednat s každým zákazníkem a budeme hledat možnosti, jak tuto Fiatí situaci vyřešit. Na této situaci nemáme sebemenší vinu a snažíme se vás všechny tímto způsobem neprodleně informovat o těchto zásadních změnách.
Fiat byl jeden z mála výrobců podvozků, který dodával základní vozidla s automatickou převodovkou. Pokud tedy někdo bude poptávat Megamobil s automatem, není v současnosti jiná možnost než podvozky VW Crafter/ MAN TGE a nebo Mercedes-Benz Sprinter. Ostatní výrobci podvozků, vhodných pro vestavby Megamobil, vyrábí “pouze” vozy s manuální převodovkou.

Touto cestou se tedy jako výhradní dovozci Megamobil do České republiky omlouváme všem současným i potencionálním zájemcům o vestavby Megamobil na podvozcích Fiat a věříme, že tuto situaci pochopíte. Zároveň věřím, že podobný článek už nebudu muset nikdy psát. Věřím také v to, že zelené mozky Evropské Unie konečně pochopí, kam dovedou ekonomiku celé Evropy svými nesmyslnými požadavky na ekologii. Její kroky totiž nejsou skoky vpřed, ale krůčky vzad.

Toto naše oznámení se týká pouze podvozků Fiat a netýká se ostatních podvozkových platforem jiných značek, které byť se zpožděním a dílčími problémy tak nějak plní své závazky. Zatím.